Dzieci ze świetlicy z Rekowa Górnego w odwiedzinach u Świętego Mikołaja

Dnia 8 grudnia 2014 roku wybraliśmy się na całodniową wycieczkę, aby odwiedzić Świętego Mikołaja. Po przybyciu na miejsce przywitały nas Elfy, które jako pomocnicy Mikołaja oprowadzali nas po tym tajemniczym miejscu. Na początku mieliśmy okazję zobaczyć zagrodę zwierzęcą, a także dwa tajemnicze domki Elfów, które opowiadały o swojej śnieżnej krainie –Laponii. W jednym z nich zostaliśmy przywitani magicznym, ciepłym napojem i słuchaliśmy opowieści przy ognisku.

Następnie udaliśmy się do budynku, w którym mijaliśmy mnóstwo drzwi, za którymi ukrywały się tajemnicze niespodzianki. Odwiedziliśmy też mikołajowe kino, a następnie poznaliśmy historię szopki i ujrzeliśmy prawdziwe sanie Mikołaja oraz jego renifery. Zostaliśmy również zaproszeni do pracowni Elfów, w której mogliśmy wykonać własnoręcznie stroik świąteczny oraz bombkę. Po wszystkich atrakcjach nadszedł czas odwiedzin pokoju Świętego Mikołaja, w którym znajdowały się magiczne księgi oraz wiele zapakowanych już prezentów. Każdy nas mógł osobiście porozmawiać z Mikołajem oraz powiedzieć mu o sowich  świątecznych marzeniach.

Wizyta zakończyła się ciepłym poczęstunkiem oraz wręczeniem dyplomów odbycia Kursu Elfów. Do domu wróciliśmy pełni energii, uśmiechu i nadziei na magiczne święta…

ŚWIETLICZAKI